18.05.202408:21

Sparta může obhájit titul

Fotbalisté Sparty mohou dnes obhájit ligový titul. Pokud zvítězí v Mladé Boleslavi, nemusejí se ohlížet na zbývající výsledky. Slavia, která ztrácí na pražského rivala čtyři body, se představí na hřišti Slovácka. V 17:00 začne i třetí zápas předposledního kola nadstavbové části skupiny o titul Plzeň - Ostrava. Sparťané v úterý ve vloženém kole porazili Baník 2:1, v lize podeváté po sobě bodovali a v Mladé Boleslavi by dnes rádi boj o titul definitivně rozhodli. Naposledy dokázali obhájit mistrovský pohár v sezoně 2000/01, kdy ovládli nejvyšší soutěž popáté za sebou. Coby nejúspěšnější tým české historie mohou získat celkově 38. titul a čtrnáctý od rozdělení federace.

ČTK
17.05.202412:18

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 33. kola české ligy: Letáček (Ostrava) - Zmrzlý (Slavia), Kalabiška (Slovácko), Polidar (Jablonec) - Čavoš (Karviná), Kratochvíl (Jablonec), Budínský (Karviná), Juroška (Slovácko) - Náprstek (Jablonec), Mikuš (Karviná), Birmančevič (Sparta).

Livesport
16.05.202420:08

Musíme dvakrát vyhrát, nabádá Červenka

Zlín remizoval 1:1 s Českými Budějovicemi a dvě kola před koncem zůstává na posledním místě FORTUNA.LIGY. "V prvním poločase to nebyl za naší strany dobrý fotbal. Byli jsme nepřesní, chyběl nám drajv a maximální nasazení. Rozehra nebyla kvalitní, neviděl jsem tam průnikovky a ochotu pustit se do kombinačních akcí. Po inkasovaném gólu jsme sestavu prostřídali, přišla změna v pohybu, agresivitě a zaslouženě jsme vyrovnali. Přibrzdilo nás vyloučení. I v oslabení jsme měli šance, ale nedokázali jsme je využít a proto zápas skončil 1:1. Pořád ale máme situaci ve svých rukou. Musíme dvakrát vyhrát, což je pro nás velká výzva," uvedl po zápase zlínský kouč Bronislav Červenka.

ČTK
16.05.202419:07

Sparta hlásí tradičně vyprodáno

Sparta se na konci května utká v posledním kole nadstavby české nejvyšší soutěže s Plzní a při čtvrtečním odpoledni se pochlubila na sociální síti X poměrně tradiční zprávou. Tenhle duel proti západočeskému rivalovi bude vyprodaný, obdobně jako několik předchozích zápasů na Letné.

twitter.com/ACSparta_CZ
16.05.202418:56

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians - Karviná 1:3 (20. Matoušek - 48. Mikuš, 53. Budínský, 89. Čavoš), Jablonec - Pardubice 3:0 (64. Polidar, 78. Kratochvíl, 87. Náprstek), Zlín - České Budějovice 1:1 (62. Žák - 52. Tranziska).

16.05.202418:41

Řezník po třinácti sezónách v Plzni končí

Plzeň se rozloučí s jednou ze svých velkých ikon. Celkem třináct sezón strávil pětatřicetiletý obránce Radim Řezník v dresu Viktorky, po sezóně mu ovšem vyprší smlouva a nová spolupráce obnovena nebude. V sobotu čeká západočeský celek poslední domácí zápas proti Baníku, právě z Ostravy tehdy Řezník v roce 2011 do Štruncových sadů dorazil.

fcviktoria.cz
16.05.202418:08

Slavia vyfasovala pokutu 200 tisíc

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) potrestala Slavii za masivní použití pyrotechniky v domácím utkání 1. kola nadstavbové skupiny o titul s Ostravou (5:0) pokutou 200 tisíc korun. Informovala o tom v komuniké. Kromě toho uložila pokuty i dalším třem klubům kvůli chování jejich příznivců v nadstavbových zápasech. České Budějovice po duelu s Bohemians 1905 zaplatí 40 tisíc korun, Sparta po utkání na Slovácku 30 tisíc korun a Ostrava za souboj na Slavii 20 tisíc korun.

ČTK
16.05.202417:44

Svědík už na střídačku Slovácka nesmí

Trenér Slovácka Martin Svědík dostal trest na dvě utkání a pokutu 50 tisíc korun za vyloučení v Plzni v zápase 2. kola skupiny o titul. Devětačtyřicetiletý kouč už na střídačku týmu z Uherského Hradiště neusedne. Po sezoně, v níž zbývají odehrát dvě kola, v klubu skončí. Moravský celek povede jedině v případě, že obsadí páté místo. Pak by proti vítězi skupiny o Evropu sehrálo utkání o účast v Konferenční lize.

ČTK
16.05.202410:26

Rouček: Byl to souboj tělo na tělo

Slavia ve středečním souboji nadstavbové části české nejvyšší soutěže zvítězila nad Plzní. Hned ve druhé minutě přitom došlo na zajímavou situaci, to když upadl unikající Jhon Mosquera po souboji s Igohem Ogbuem, který byl posledním hráčem Pražanů, podle hlavního sudího ani videorozhodčího se však o faul a případnou červenou kartu nejednalo. "Z mého pohledu to byl souboj tělo na tělo. Hráč Mosquera to prostě neustál a upadl. VAR (videorozhodčí) samozřejmě každou situaci zkoumá a neshledal to jako pochybení," řekl O2 TV hlavní sudí Karel Rouček.

ČTK
16.05.202408:12

Ve čtvrtek zase do boje o záchranu

V české nejvyšší soutěži se ve čtvrtek odehrají od 17:00 tři zápasy 3. kola nadstavbové skupiny o záchranu. Zlín, který je při bodové rovnosti s Karvinou poslední, hostí České Budějovice. Týmy dělí pouze bod. Karviná se představí na hřišti Bohemians 1905, kteří už mají záchranu jistou. Jablonec hostí Pardubice, oba celky se mohou definitivně udržet.

V Zlín v lize s Českými Budějovicemi osmkrát za sebou neprohrál, čtyři z posledních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěže včetně obou v této sezoně skončily remízou. Proti sobě stanou dvě nejhorší obrany ligy. Jablonec čtyři kola po sobě bodoval, zároveň však vyhrál jediné z posledních osmi ligových utkání. Pardubice vyhrály obě kola v nadstavbě, vždy doma, a Českým Budějovicím odskočily na sedm bodů.

ČTK
15.05.202423:17

Koubek: Slavia vyhrála zaslouženě

Plzeň nenavázala na předchozí dvě vzájemné výhry v sezoně a ve třetím kole nadstavby podlehla Slavii jednoznačně 0:3. "Před inkasovanými góly jsme pět minut začali dobře. Potom jsme propadli na pravé straně, udělali jsme chybu a soupeř toho využil. Skvělý Oscar, naprosto rozdílový hráč v tomto zápase. Vzápětí jsme dostali nešťastný gól z dálky, takový nepovedený začátek výkon mužstva ovlivní. Slavia byla intenzivnější, agresivnější. Dostali jsme se do hry kolem 30. minuty, do konce poločasu jsme měli dobrou pasáž, ale k vyložené šanci jsme se neprokousali. Na začátku druhého poločasu byla ta situace okolo penalty. Nevím, proč se to zkoumalo sedm minut? Všechno šlo proti nám - začátek, klíčová rozhodnutí. Slavia ale vyhrála zaslouženě, byla lepší, o tom není pochyb. Takováhle konfrontace byla pro nás před finále poháru dobrá, takový výkon by za týden nestačil," uvedl po utkání plzeňský lodivod Miroslav Koubek.

ČTK
15.05.202421:34

FORTUNA:LIGA - výsledek

Výsledek dnešního utkání české ligy: Slavia - Plzeň 3:0 (5. Zmrzlý, 10. Oscar, 90+8. Jurečka).

15.05.202420:20

Poločas: Slavia - Plzeň 2:0

Poločasový výsledek dnešního šlágru české ligy: Slavia - Plzeň 2:0 (5. Zmrzlý, 10. Oscar).

15.05.202419:04

Kaiserslautern uplatnil opci na Kaloče

Filip Kaloč se podle očekávání nevrátí z hostování v Kaiserslauternu do Baníku Ostrava. Druholigový německý klub na 24letého záložníka uplatnil opci a podepsal s ním dlouholetou smlouvu.

kicker.de, twitter.com/Rote_Teufel
15.05.202418:38

Sestavy: Slavia - Plzeň

Základní sestavy pro dnešní šlágr FORTUNA:LIGY:

Slavia: Staněk - Masopust, Ogbu, Zima, Zmrzlý - Oscar, Ševčík - Douděra, Provod, Schranz - Chytil.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hejda, Hranáč - Cadu, Červ, Kalvach, Souaré - Šulc, Chorý, Mosquera.

15.05.202416:44

Bohemians 1905 angažují Hejkala

Stanislav Hejkal po třech letech skončí jako asistent v Hradci Králové a přesune se do hlavního města. Čtyřiapadesátiletý odborník se stane pravou rukou trenéra Jaroslava Veselého v Bohemians 1905.

isport.cz
15.05.202414:28

Leibl prý upřednostní Olomouc

Michal Leibl neprodlouží končící smlouvu v Hradci Králové a nakonec by měl zamířit do Olomouce. 31letý obránce byl prakticky domluvený s Teplicemi, Sigma mu ale měla předložit vyšší plat.

infotbal.cz
15.05.202408:35

Holoubek: Máme ještě na čem pracovat

Mladá Boleslav pokračuje v nevyrovnaných výkonech a tentokráte doma nestačila na Slovácko, v utkání padla jediná branka a hosté se prosadili už ve čtvrté minutě. "Měli jsme velmi špatný vstup do utkání. I když jsme ve druhém poločase zvýšili aktivitu a vytvořili před soupeřovou brankou pár závarů, nebyli jsme přesní a zaslouženě prohráli. Těžce se mi prohra hodnotí. Je škoda, že jsme nezvládli domácí zápas. Chyběla nám kvalita a větší hlad po gólech. Hra v poslední třetině hřiště je vysoká škola fotbalu, tam je potřeba mít kvalitu a my máme ještě na čem pracovat," hodnotil trenér David Holoubek.

ČTK
15.05.202408:20

Slávisté potřebují porazit Plzeň

Fotbalisté Slavie dnes v 3. kole nadstavbové části první ligy ve skupině o titul přivítají Plzeň. Po sobotní remíze 0:0 v derby ztrácejí z druhého místa tabulky tři zápasy před koncem sedm bodů na Spartu, která v úterý zdolala Ostravu 2:1. K udržení naděje na titul potřebují slávisté vyhrát. V opačném případě by sparťané s předstihem obhájili trofej. Plzeň připravila červenobílým jediné dvě porážky v ročníku nejvyšší soutěže a zároveň také poslední domácí ligovou prohru. Zápas ve vyprodaném Edenu začne v 19:30.

Slavia před měsícem v závěru základní části prohrála na západě Čech 0:1. Proti svěřencům trenéra Miroslava Koubka neuspěla ani v úvodním vzájemném duelu v sezoně na začátku listopadu, kdy doma podlehla 1:2. Plzeňští fotbalisté zvítězili v lize v Edenu po 13 zápasech.

Viktoria v lize třikrát za sebou zvítězila a stále má teoretickou naději na druhé místo, které znamená účast v kvalifikaci Ligy mistrů. V tabulce už neskončí hůře než třetí. Na Slavii ztrácí tři kola před koncem osm bodů.

ČTK
14.05.202421:40

Baránek: Jsme zpátky ve hře o Evropu

Slovácko zažilo mizerné jaro a až dnes se dočkalo druhé výhry, když triumfovalo na půdě Mladé Boleslavi. Díky tomu si udrželo šanci na evropské poháry. "Dobře jsme do utkání vstoupili, dali jsme brzo gól a mohli jsme vyrážet do brejku ze zajištěné obrany. Nepouštěli jsme Boleslav do šancí a i když po přestávce střídáním přidala do hry kreativní hráče, velké šance si nevytvořila. Škoda byla, že jsme neproměnili alespoň jeden brejk v uklidňující druhý gól. Jedeme domů s radostí, že jsme zpátky ve hře o Evropu," řekl asistent trenéra Jan Baránek.